Nieuws

27 augustus 2009

Opbrengst oogstgave al 25.000 euro


Voor de Oogstgave 2009 is tot en met donderdag 27 augustus al 25.200 euro ingezameld. Sallandse Boer Robert Nijenkamp maakte deze tussenstand bekend tijdens het Oogstfeest op de Domineeskamp. De uiteindelijke opbrengst is bestemd voor het project Vruchten voor Bangladesh.


Bangladesh is één van de armste en dichtstbevolkte landen ter wereld. Het land is slechts vier keer groter dan Nederland en telt 130 miljoen inwoners.
De oogstgave is bestemd voor het landbouwproject van de Char-bewoners in het noordoosten. Allereerst worden er kleine kredieten verstrekt aan vrouwen. Door een eigen spaar- en kredietsysteem op te zetten, komen ze mensen niet in de schulden terecht.  Daarnaast zijn twintig boeren bezig met compost maken, om de zanderige grond klaar te maken voor landbouw.
Ook worden er zadenbanken opgezet. De zaden gaan naar arme dorpen, die op hun beurt de zaden na de oogst doorgeven aan de buurtdorpen. Men is tien jaar geleden begonnen met het planten van fruitbomen. Door de opbrengst van de vruchten hebben 1200 vrouwen een inkomen door de verkoop van jackfruit, mango en guave.

De volgende tussenstand wordt zondag 30 augustus bekendgemaakt. Giften kunnen ook na de Stöppelhaene worden overgemaakt op banknr. 142967157 t.n.v. Oogstgave. Half oktober wordt de totale opbrengst overhandigd aan Egbert Fokkema van de initiërende Kerk-in- Actie.

 

Twitter

VeurMekare: Je kunt je nu opgeven voor de volgende evenementen: Zwarte Cross en Stoppelhaene 2012. Zie onze website http://t.co/P36clmtz

hokje: RT @JanKassies: Ben wel nieuwsgierig: @stoppelhaene programma. Zal nog 1 keer wijzen op moordvrouw @elskedewall. Don't miss This game. http://t.co/KYFSLLEN